V zadnjem času je veliko govora o 6 urnem delavniku, pa še to je preveč.
Namreč če bi se bolje organizirali in če bi osebne frustracije odmaknili iz delavnega procesa, bi bilo 4 ure na dan čisto dovolj.
- Delo bi bilo veliko bolj učinkovito narejeno.
- Stvari se ne bi podvajale.
- Delali bi brez stresa.
V bistvu bi lahko bil delavni proces, kot glasbena sinfonija. Predstavljajte si, da bi organizator delavnega procesa, najprej proces tako dolgo organiziral, sam pri sebi, kot skladatelj predstavlja note, da dobi popoln tok glasbe. Tako tekoč bi moral biti delavni proces. Potem v roke dobi zapis dirigent, ki pa mora to glasbo spraviti v »življenje« s tistimi, ki igrajo posamezni inštrument. In potem tako dolgo usklajujejo vadijo, da to kar je skladatelj napisal, zaživi v najlepšem zvoku, tako popolno, kot je narava sama.
Prejmite brezplačni avdio zapis:
Šola osebnostne spremembe.
Torej če bi želeli imeti 4 urni delavnik, bi bil pogoj, da se vsak sam najprej dobro pripravi na sebe, da obvlada sam sebe. Nato mora poznati delo, ki ga opravlja. Delo dirigenta oz. direktorja pa je, da vse te »igralce« uskladi.
Torej če lahko naredijo glasbeniki, zakaj tega ne bi mogli v podjetju. Zakaj ne bi moglo naše podjetje biti kot najboljši orkester, zakaj ne bi mogli igrati najboljše sinfonije…
Vse to lahko, vendar vsak mora delati tisto, kar čuti, delo direktorja pa je, da združi vse te potenciale v tok procesa, brez stresa…. nekateri boste dejali, da ni mogoče izpolniti vseh želja… v podjetju se ne izpolnjujejo želje, temveč daja dodana vrednost potencialu posameznika.
Brezplačna e-knjiga:
Psihologija Marketinga
In vse to je mogoče po naravnem principu vodenja. Sedaj, ko to pišem zraven poslušam Bachove sinfonije. Bach velja za najbolj popolnega skladatelja, pisal je točno tako, kot teče narava, popolna matematika.
Hkrati to pomeni višjo kulturo vodenja in odnosov. To pomeni, da več ne prihajamo v službo in čakamo, kakšno delo bomo dobili, temveč sami naredimo točno to kar je potrebno. Predhodno je potrebno, da imamo osebni cilj postavljen pred poslovnega, ker potem ne bomo v delu iskali zatočišča. Že s tem se bo veliko spremenilo. Podjetje bo imelo veliko več od zaposlenih, kot sedaj.
In vse to je mogoče v podjetju doseči z Dinamičnim modelom vodenja.
Avtor članka: Milan Krajnc, pedagog, podjetnik & krizni vodja
Naučim vas pogledati “nase”, kot na tretjo osebo. Za več informacij ali spoznavno srečanje mi pišite na official@milankrajnc.com
Dinamičen model vodenja
Namen knjige je predstaviti dinamični model vodenja, ki se je v več kot stotih primerih pokazal kot odličen način, kako priti iz poslovne in osebne krize ter kako premagati težave, ne da bi sploh zašli v krizo.