Že več kot 20 let se ukvarjam s psihologijo vodenja, predvsem pa vzroki za uspehe in neuspehe. Pri tem kot podjetnik in raziskovalec razvijam metodologije, ki omogočajo uspeh. Vendar ne uspeh za vsako ceno, temveč uspeh, ki nastane na osnovi potencialov. Tako razvijam znanstveno vedo Dinamilogijo, katera aktivno preučuje žive procese in pojave v povezavi človeka in narave. Predhodno pa sem že utemeljil poslovno metodologijo Dinamični model vodenja, ki temelji na zakonih naravnega reda. Skratka želim vzpodbujati razvoj potencialov ljudi, ali kot se v splošnem jeziku govori, svetlobo ljudi.
Največjo napako delamo v naši družbi, da ustvarjamo nemotivacijski delovni proces, pa ne samo finančno, predvsem komunikacijsko in medsebojnimi odnosi. In potem namesto, da ustanavljamo službe in urade za pomoč in vzpodbude, ustvarjamo represivne organe, inšpektorje pošiljamo, kot štrašila na okoli, namesto, kot mentorje.
In vsi ti ukrepi v resnici pospešujejo korupcijo v državni upravi. Kljub temu, da želimo narediti čim več, k pošteni družbi. V resnici je ta prisiljena poštenost, samo ubijanje tisto malo zdravega, kar je še ostalo.
Prejmite brezplačni avdio zapis:
Šola osebnostne spremembe.
Torej če v resnici želimo rešiti korupcijo, moramo spremeniti način dela, predvsem pa odnos do zaposlenih. V resnici se sploh ne smemo ukvarjati s korupcijo, temveč z odnosi in načinom dela, predvsem pa moramo vzpostaviti zdravo okolje za delo.
Kaj sploh pomeni, zdravo okolje?
Tam, kjer je jasen cilj, delovnega mesta in kjer ima oseba izoblikovan osebni cilj, da ve, zakaj sploh je na določenem delovnem mestu. In po skoraj 20 letnem aktivnem sodelovanju z občinsko in državno upravo, lahko samo potrdim, da … ni jasnih ciljev. Kadar ni jasnega cilja, se v nas rojeva tema in vse kar je povezano z njo… tudi korupcija. Vendar nikomur, ki zdravo razmišlja mu ni cilj koruptivno dejanje. To pomeni, da kdor se ukvarja s korupcijo, ga je sistem v to prislil. Kajti zdrav sistem je narejen tako, da vzpodbuja zadovoljstvo med zaposlenimi, slab sistem, pa zadovoljstvo vzpodbuja preko korupcije.
Torej, kdo je kriv za korupcijo, tisti ki jo izkoristi, ali tisti, ki vodi sistem?
Tako lahko krivca v nedogled iščemo, zato je pomembno, da nehamo energijo porabljati za preganjanje, temveč za ustvarjanje zdravega – vzpodbudnega procesa, kjer korupcija sploh ne obstaja.
Brezplačna e-knjiga:
Psihologija Marketinga
Vse, kar lahko o rešitvi napišem je, da je potrebno vzpostaviti čim bolj naravni način vodenja, kot je zapisano v knjigi Dinamični model vodenja lokalnih upravnih sistemov.
Avtor članka: Milan Krajnc, pedagog, podjetnik & krizni vodja
Naučim vas pogledati “nase”, kot na tretjo osebo. Za več informacij ali spoznavno srečanje mi pišite na official@milankrajnc.com
Dinamičen model vodenja
Namen knjige je predstaviti dinamični model vodenja, ki se je v več kot stotih primerih pokazal kot odličen način, kako priti iz poslovne in osebne krize ter kako premagati težave, ne da bi sploh zašli v krizo.